Робота в Німеччині на фермі: огляд вимог і вакансій

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Заробити 1500-2000 € не складе труднощів, якщо влаштуватися на ферму в Німеччині.

Запрошуються не тільки фахівці, що мають диплом аграрного університету, ще й надається можливість проявити себе навіть тим особам, які раніше не стикалися з сільськогосподарською галуззю.

Робота в Німеччині на фермі: вимоги

Вікові обмеження - несуворі. Є пропозиції, орієнтовані на студентів, рік навчання - ролі не грає: навіть першокурсник здатний працевлаштуватись.

Вікові обмеження коливається в межах 35-45 років. Цій групі осіб буде складніше влаштуватися на роботу на фермі в Німеччині, не маючи профільної освіти, досвіду роботи.

Інші вимоги варіюються в залежності від вакансії. На збір врожаю - полуниці, зелені, овочів - можуть взяти практично будь-якого українця. Садівнику-квітникарю доведеться надати рекомендації, довести свої навички.

Увага! Збір врожаю - сезонна легальна робота для чоловіків і жінок на фермах в Німеччині, для виконання яких, необов'язково розуміти іноземну мову. На роботу в Німеччину на сільськогосподарські ферми, без знання мови, запрошують українців на 2-4 місяці. Правила внутрішнього трудового розпорядку, згідно з укладеним трудовим договором, визначає господар. Оплата залежить: від тривалості робочого дня, норми виробітку (він може тривати в межах 10 годин і від кількості зібраних овочів).

Перевага у відборі працівників на посаду помічника фермера надається особам, що мають:

 1. Водійське посвідчення. Цікавить категорія В, С. Іноді потрібне вміння управляти трактором.
 2. Сертифікат, що підтверджує рівень знання мови: не нижче рівня А2.
 3. Диплом аграрного інституту. Виняток: студенти профільних вузів.

Візьміть до уваги: фермери не поспішають запрошувати на роботу в Німеччину українців, в паспортах яких стоїть позначка про депортацію.

При перегляді резюме кандидатів, також звертають увагу на стан здоров'я. Офіційне працевлаштування і контракт - гарантують оплату лікарняних листів. Переказувати гроші на рахунок іноземців тільки за те, що вони хворіють, - роботодавці не зацікавлені.

Робота в сільському господарстві Німеччини й країнах Європи на цій сторінці.

На який фермах є робота в Німеччині для українців?

Переважає дрібне сімейне фермерство. Причина: прагнення заощадити. Мета досягається внаслідок механізації та автоматизації виробничих процесів, що полегшує і докорінно змінює характер праці за доглядом великої кількості тварин, маючи в розпорядженні всього 2-3 помічників.

На сімейних фермах є багато роботи в Німеччині українцям, які на батьківщині були залучені в роботі на фермерських господарствах. Деякі господарства здійснюють повний цикл перероблення продуктів як тваринництва, так і рослинництва.

Працюючи на фермі в Німеччині українці освоюють нові впровадження технологічних процесів по догляду за тваринами та сільськогосподарськими культурами. Німецькі фермери займаються як рослинництвом, так і тваринництвом,(рибництво).

Вирощуються просто неба й в теплицях наступні культури:

 • полуниця;
 • виноград;
 • зелень;
 • огірки;
 • буряк;
 • картопля.

На збір цих фруктів і овочів люди потрібні частіше, ніж на зернові. Якщо потрібна робота в Німеччині для українців на фермі, але немає навичок, освіти, варто спробувати свої сили в цьому напрямку.

Інший доступний варіант - робота в Німеччині для українців на фермах, де вирощують худобу. Німці запрошують осіб, які вміють поводитися з такими тваринами й птахами:

 • кіньми;
 • коровами;
 • свинями;
 • курками;
 • качками;
 • індичками.

Цікаво знати: на невеликі сімейні ферми частіше запрошують подружжя.

Огляд вакансій для роботи на фермах

Німці раді бачити працьовитих українців, які не бояться забруднити руки й готові працювати 6-10 годин на добу. Графік оговорюється в контракті, варіюється в залежності від посади.

З пошуком роботи в Німеччині для українців немає проблем, на ринку потрібні різноробочі для всебічної допомоги роботодавцю. Завжди на фермах потрібні збирачі врожаю. У цю категорію відносять і кураторів групи збирачів. До них зазвичай пред'являють більш високі вимоги:

 • знання мови, водійські права;
 • помічник фермера - без досвіду складно влаштується, необхідні знання з аграрної справи;
 • квітникар - цією справою в Німеччині займаються досвідчені професіонали;
 • бджоляр - без навичок у роботі, місця не отримати;
 • лісничий - вакансія для чоловіків з водійськими правами;
 • механіки сільгосптехніки;
 • лісоруб - така робота на фермі в Німеччині для українців з групою здоров'я А - прекрасний варіант.

Перелік професій неповний. Представлені тільки найбільш потрібні варіанти.

Увага! Не забудьте перевести рекомендації від роботодавців на німецьку мову.

На замітку здобувачам...

Вивчити особливості чужої країни перед поїздкою - надійний спосіб підготуватися до несподіванок. Крок допоможе швидше пристосуватися до нових умов. З роботами на фермі, українці із сільської місцевості, знайомі не з чуток. Українці швидко освоюються на фермах в Німеччині й залишаються працювати з року на рік.

Відомості про сільськогосподарську сферу Німеччині:

 1. Процеси максимально автоматизовані. Спостерігається тенденція: учасники ринку цілеспрямовано витрачають державні субсидії на механізацію технологічних процесів, що забезпечує значне підвищення продуктивності праці й створює такі виробничі умови, за яких можна уникати тяжкої фізичної праці.
 2. Фермери об'єднуються в господарські об’єднання. Союзи допомагають вижити в умовах конкуренції, систематично проводяться зустрічі, висвітлюють технологічні новинки, доносять до учасників зміни в законодавстві. При деяких кооперативах працюють школи. До навчання допускаються господарі ферм, їх робочий персонал. Після закінчення курсу видається свідоцтво, диплом або інший документ, що підтверджує кваліфікацію колишнього учня.
 3. Відсутня практика статевого розподілу функціональних обов'язків. Жінки працюють нарівні з чоловіками, виконують однакову роботу.
 4. На збори врожаю краще їхати на початку травня. Сезон починається в 20 числах місяця.
 5. Робочого можуть перенаправляти на збір інших овочів і ягід. Наприклад, з полуниці на огірки.
 6. Робітники мають право на оплачувану відпустку. Надається відпустка кожні півроку, терміном у 2 тижні.

Останній пункт вимагає пояснень. Відпустка надається тільки тим особам, які виїхали на заробітки, що вимагають тривалого перебування в країні. Причому міняти місце роботи в Німеччині на фермі українцеві, охочих отримувати законні вихідні, або посаду - не слід.

Зверніть увагу: доведеться рано вставати. Німці починають доглядати за тваринами пізно вночі: у 2-3 годині.

Вихованій молодій людині, яка не має проблем зі здоров'ям, завжди знайдеться шлях на роботу в Німеччину на фермі, незалежно від рівня освіти. Витривалі працьовиті люди цінуються повсюдно: потрібні на тваринницьких, молочних, сімейних господарствах. Причому за старанність і дисципліну добре доплачують.