Не дивлячись на те, що професія лікаря одна з найбільш оплачуваних в Європі, кваліфікованих кадрів катастрофічно не вистачає. Лише тільки в Німеччині дефіцит лікарів оцінюється в 30%. На щастя, в Україні ситуація зворотна, а якість медичної освіти досить висока, що дозволяє фахівцям досить легко працювати закордоном.
Ще більший дефіцит кадрів, ніж з лікарями, спостерігається в сфері найму медперсоналу. Так, в країнах Європи дуже сильно не вистачає кваліфікованих медсестер і санітарів. Відзначимо, що люди цієї професії потрібні не тільки в лікарнях, але і в сфері догляду за літніми - в будинку для людей похилого віку і т.д.
Вкрай затребувані в Європі і українські фармацевти. Так, при базовому знанні мови українським фахівцям буде легко знайти місце в європейських аптеках. «На руку» нашим співвітчизникам грає і їх імідж, як досвідчених, освічених і відповідальних співробітників.
Українські програмісти та інші фахівці IT-сектора - вкрай затребувані в Європі. Близько мільйона фахівців своєї справи працюють на європейських роботодавців на віддаленій основі, а багато - вже переїхали за кордон. Відзначимо, що попит на українських «технарів» лише зростає, так як сучасне європейське суспільство все більше і більше залежить від розвитку інформаційних технологій.
Радо візьмуть українських інженерів в Німеччині, де спостерігається "будівельний бум", а потрібних фахівців - «днем з вогнем» не знайдеш. Також українські фахівці можуть себе проявити працюючи в сферах енергетики або в автомобілебудуванні.
На європейському ринку праці вкрай затребувані українські різноробочі. Так, наші співвітчизники досвідчені, працездатні і дісціпліровани, що робить їх незамінними для будь-якого роботодавця. Знайти подібну роботу найпростіше в Польщі, хоча багато країн Західної Європи все частіше запрошують до себе саме українських фахівців. Відзначимо, що заробити на цій роботі можна не реальні для України гроші - від 9 до 20 тисяч гривень на місяць.
Все частіше в Європі чекають українських водіїв. Так, при наявності прав і досвіду можна без праці не тільки заробити від 30 тисяч гривень на місяць, а й подивитися весь континент.
Не дивлячись на те, що в багатьох європейських містах триває активне будівництво різноманітних об'єктів, досвідчених кадрів - катастрофічно не вистачає. Так, власники таких професій, як монтажник металоконструкцій, арматурник, гіпсокартонщик, плиточник, муляр чи зварювальник можуть сміливо заробляти від 13 до 30 тисяч гривень на місяць.
Українських кухарів радо приймають як і в європейських фаст-фудах, так і в закладах преміум-класу. Найпростіше влаштується в Польщі або Чехії, де платять від 12 тисяч гривень на місяць. Однак, якщо ви працюєте на посаді шеф-кухаря, то можете претендувати на можливість працювати в кращих ресторанах Європи і заробляти від 20 тисяч гривень на місяць.
Мільйони українських мігрантів працювали або працюють в сфері сільського господарства за кордоном. Тут можна заробити непогані гроші, а робота - не вимагає кваліфікації. Від вас вимагається лише витримка і працездатність. Так, на зборі врожаю в Європі або працюючи на фермі можна розраховувати на зарплату від 10 тисяч гривень на місяць.