У чому полягає робота журналіста за кордоном?

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
Професія журналіста популярна за кордоном. За одну статтю, журналіст навіть віддалено, може заробити 50-100 доларів. Якщо переїхати й влаштуватися в іншу країну на підприємство, або в організацію одних із вибраних засобів масової інформації (надалі ЗМІ), дохід згодом може вирости до середньої зарплати менеджера великої фінансової компанії. У чому полягає робота журналіста за кордоном і як влаштуватися у велику компанію російськомовному?
 

Робота журналістом для закордонних журналів

Більшість починають писати статті для закордонних журналів у своїй країні, адже вакансія журналіст хоч і потрібна для більшості сайтів, але отримати роботу іноземцю дуже складно. Вам необхідне лише ідеальне знання мови, на якій буде опублікована ваша стаття, оригінальна ідея і грамотне її розкриття. Знайти список іноземних журналів - не складе труднощів. Навіть в загальнодоступній вільній багатомовній онлайн-енциклопедії «Вікіпедії», в описі професії журналіста, є список журналів під конкретну статтю.

Робота журналістом
Контакти, вакансії для журналістів розташовані в кінці журналу, або на офіційному сайті. Якщо ви не можете знайти контакти, значить видавці не працюють із зовнішніми авторами. Для початку відправте список з 5-10 тем, на які ви хотіли б опублікувати статтю. Якщо схвалять хоча б одну тему, з усіх пропонованих тем, - з'ясуйте основні нюанси й вимоги журналу, вивчіть формат, тільки після цього починайте писати текст.
За статтю в журналі позаштатному автору заплатять близько 50 доларів. Далі розрахунок йде за кількістю опублікованих статей. Після успішної роботи позаштатним автором, ви можете перейти на постійну роботу, вже й безпосередньо в офісі компанії.
 
Важливо: Враховуйте специфіку окремого журналу і менталітет країни, для якої готуєте матеріал!
 
Поради:
 • вкажіть в своєму резюме досвід роботи в журналістиці, зробіть портфоліо своїх статей;
 • власні статті можна пропонувати роботодавцям через інтернет на біржах копірайтингу.

Як вибрати ЗМІ?

 
Робота журналістом може бути як позаштатний, так і в офісі компанії. Проте для початку необхідно вибрати журнал. За кордоном журналісту надається величезний вибір для публікацій, але складність полягає в кількості охочих журналістів опублікувати свій матеріал.
Робота журналістом
 
Поради при роботі з іноземним журналом:
 • знайти список журналів - ви можете ввівши відповідний запит в пошуковій системі;
 • зайдіть на сайт журналу і в розділі «контакти» - легко знайдете пошту головного редактора або його помічника;
 • для початку спробуйте опублікувати мінімум одну статтю для того, щоб подивитися реакцію редактора і читачів.
Якщо стаття буде користуватися популярністю у читачів, вам відразу запропонують місце штатного журналіста в виданні. У зворотному випадку - напишіть редактору про бажання працювати штатним автором.
Вирішіть, яким саме журналістом, ви хочете працювати, адже публікація статей - це далеко не єдина частина професії.
 

Поділ професії журналіста

Робота журналістом підрозділяється на різні види, до кожних з яких надаються окремі вимоги.

Репортер

Роботу журналістом можна знайти в оголошенні на кожному сайті. В основі роботи журналіста є - робота репортера. Обов'язок репортера полягає в донесенні інформації до громадськості. До них надаються такі вимоги:       

 • ідеальне знання мови як в письмовому, так і усному вигляді;
 • збір останніх новин;
 • вміння подати себе в кадрі;
 • вміння шукати й знаходити актуальні, свіжі новини.
Репортер
Для репортера в іноземних компаніях важливі мовні навички та освіта, отримані саме в обраній країні. Пошук свіжих новин та вихід в ефір першим - ось головна характеристика вдалого репортера. Діяльність репортера пов'язана з певним ризиком і його необхідно враховувати.

Оглядач

Найчастіше оглядачі потрібні в спорті й політиці. До них особливі вимоги саме як до особистості, серед яких:

 • енергійність і ерудованість;
 • розуміння менталітету народу.
В оглядачі потрапити складніше, адже вони з часом завойовують популярність, стають знаменитостями, про що мріє кожна людина, - тому рівень конкуренції великий.
 

Автор статей

Спочатку робота журналістом асоціюється з автором статей. Тут існують дві вимоги: грамотність і вищу освіту. В університетах відпрацьовуються навички для написання універсальних матеріалів і під конкретний стиль журналу. Закордонні журнали мають в штаті коректорів, але виправляти помилку за помилкою - ніхто не буде, тому грамотність - має величезне значення.

Робота журналіста за кордоном полягає в розумінні менталітету й освіти в іншій країні. Освіта в цій сфері відрізняється величезною практикою і знайомствами, в порівнянні з нашою країною. Якщо ж не можете, або не хочете отримувати там освіту, як мінімум варто пройти відповідні курси. Знання менталітету жителів - це головне в роботі журналіста, тому вивчайте поведінка людей, їх гумор, звички.