Як правильно шукати роботу в Європі?

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/gd430460/ura.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
Агентства з працевлаштування в країнах Західної Європи, залучають до співпраці громадян з України, Росії, Білорусі та решти СНД за окрему плату за працевлаштування. Співвітчизники намагаються знайти роботу за кордоном для отримання мовної практики, або великих зарплат. Інтернет переповнили сайти з доменами ru або ua, з порадами про те, як домогтися поставленої мети.
 
Всупереч тому, що існує безліч доступної інформації про працевлаштування громадян за кордоном, проте  трудові поїздки складаються невдало і через незнання мови та законів закордонного законодавства, або обману шахраїв. У нашій статті ми розповімо про головні проблеми, які затьмарюють процес пошуку роботи за кордоном  і порадимо їх вирішення.
Проблеми працевлаштування в ЄС
 
Європейські держави з кожним роком вносять зміни в законодавство, стосовно працевлаштування іноземців на своїх підприємствах. Причина - серйозне безробіття в країнах ЄС, а особливо містах Іспанії, Португалії, Італії.
 
Запрошувати заробітчан, на легальні й малокваліфіковані вакансії, іноземному роботодавцю немає сенсу з кількох причин: платити потрібно все одно не нижче прожиткового мінімуму, а також доведеться доводити власним державним структурам, що на цю вакансію не претендував ніхто з місцевих. Тому, якщо ви бачите оголошення про легальну роботу в Європі нянею або збирачем фруктів, варто насторожитися - справа пахне обманом.
 
Здійснювати пошук роботи без дозволу - ми не радимо, тому що з часом викриють нелегального заробітчанина - доведеться заплатити серйозний штраф і виникнуть проблеми з подальшим в'їздом в ЄС. До того ж робота цієї категорії не захищається трудовим законодавством, тому може включати себе ненормований робочий день, невиплату зарплат і інші принади «тіньового працевлаштування». Але невже немає варіантів працевлаштуватися в Європі без цих проблем? Про це піде мова в статті.
 

Види легальної роботи

Для початку зазначимо, що багато в пошуку роботи залежить від конкретного місця працевлаштування. Європейські держави - це країни з різним достатком, промисловістю, особливостями законодавства та ін. Але зазвичай легально іноземці працюють в них за трьома схемами.

Волонтерство - робота без зарплати. Використовується молодими людьми для вдосконалення знань іноземної мови. Серйозні міжнародні організації спеціалізуються на соціальних роботах по всій Землі. Від учасників цих програм буде вимагатися доглядати за людьми похилого віку, людьми з обмеженими можливостями або працювати в притулку для тварин. Для волонтерства не потрібні ніякі практичні навички, а лише певна сума грошей і знання іноземної мови.
Працевлаштування за студентською візою - відмінний спосіб заробити для учнів закордонних вузів. Така віза дає можливість працювати неповний робочий день та неповну ставку. Але якщо Ви студент бюджетного відділення, то зарплата буде непоганим доповненням - немаленькою європейської стипендії
 
Працевлаштування в закордонній компанії - складний, але водночас найбажаніший спосіб для іммігрантів. Для цього Вам доведеться бути хорошим фахівцем в тій сфері роботи, де у європейських громадян немає знань і достатньої підготовки. Компанії ЄС на даний момент зацікавлені в IT-фахівців, професії, пов’язані з ядерною фізикою, інженерах, медиків. Але останнім складно підтвердити власну кваліфікацію і доводиться перекваліфіковуватися вже на Заході.
 

Практичні рекомендації

Кандидат повинен знати з чого почати пошук роботи в Європі, щоб не помилитися у своєму виборі. Насамперед слід задати собі питання: “Якими навичками Ви на ділі маєте в своєму розпорядженні?” Також потрібно усвідомити заздалегідь, в яку країну збираєтеся емігрувати й адекватно оцінити власні лінгвістичні вміння. Без знання мови знайти роботу в Європі неможливо.

Наступний крок - пошук кадрового агентства для надання резюме. Компанія, яка спеціалізується на пошуку роботи за кордоном має ліцензію, номер якої повинен бути зазначений в рекламному оголошенні або на сайті. Без цього не варто довіряти кадровому агентству.
 
Остання умова дуже важливо, тому що на ринку в цій сфері послуг присутні фірми, які без ліцензії здійснюють функцію посередника-консультанта за гроші. Вони не виконують ніякої роботи, а перенаправляють або повідомляють потрібну інформацію.
Корисною порадою буде особисте спілкування з керівником кадрового агентства. Якщо керівник Вас уникає, або уникає загального обговорення, - це привід запідозрити недобре. Грамотний керівник, освітить проблемні питання працевлаштування в цікавій для здобувача країні.
 
Також зверніть увагу на оздоблення офісу. На ринку послуг є «фірми-одноденки», які беруть гроші, а після виїжджають з офісу. Бідні меблі, старі шафи, стіни без шпалер - це ознака того, що керівники обраної компанії не збираються затримуватися тут надовго.
 

Висновки

 
Шукати роботу в незнайомій країні - непроста і серйозна справа. Для його позитивного завершення, здобувачеві слід володіти навичками, досвідом, знанням мови, а також уважністю і критичним мисленням. У нашій статті ми обговорили основні чинники, на які  слід зосередитися трудовим іммігрантам. При достатній обережності й уважності здобувача, працевлаштування в Європі - здійсненне завдання. Головне її поставити й подолати всупереч перешкодам!